AccueilController :: index
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _access_control_attributes | null |
| _controller | "App\Controller\AccueilController::index" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "app_home" |
| _route_params | [] |
| _stopwatch_token | "7f812a" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html, application/xhtml+xml, */*" |
| accept-charset | "windows-1252,utf-8;q=0.7,*;q=0.7" |
| accept-encoding | "gzip" |
| accept-language | "en-US" |
| cookie | "a=1" |
| forwarded | "for=46.105.192.34; proto=http; host=cms.devil-it-applications.fr" |
| host | "cms.devil-it-applications.fr" |
| remote-ip | "86.107.21.89" |
| remote-port | "64115" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; +http://www.google.com/bot.html)" |
| waf-client-ip | "86.107.21.89" |
| waf-client-port | "64115" |
| x-ae | "gzip" |
| x-cdn-any-ip | "46.105.204.11" |
| x-cdn-request-id | "659874866" |
| x-forwarded-for | "86.107.21.89" |
| x-forwarded-port | "80" |
| x-forwarded-proto | "http" |
| x-iplb-unique-id | "2E69C022:D7CE_D5BA2128:0050_69510094_1EDEE:039D" |
| x-ovhrequest-id | "733d38423a43fba73a850e4fa797efad" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-predictor | "1" |
| x-remote-ip | "46.105.192.34" |
| x-remote-port | "55246" |
| x-remote-proto | "http" |
| x-scheme | "http" |
| x-varnish | "659874867" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sun, 28 Dec 2025 10:04:04 GMT" |
| location | "/admin" |
| x-debug-token | "a7cad9" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| a | "1" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "4186e1ea4159c02ab12b59883f056328" |
| DATABASE_URL | "mysql://devilit_johan:DBJdsfdsnjl551@tj66507-001.eu.clouddb.ovh.net:35288/devilitapplications_cms" |
| GOOGLE_RECAPTCHA_SECRET | "6LdXKU0fAAAAAJyHg4VkmVsxqH3hvuX101Bb3U-l" |
| GOOGLE_RECAPTCHA_SITE_KEY | "6LdXKU0fAAAAAMSXkxHKVQFHBhHUrpl48nqe0RYp" |
| MAILER_DSN | "smtp://servicesmtp@devil-informatique.fr:HJUDBIbedfbegfb85465114@@ssl0.ovh.net:587?encryption=ssl" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CFG_CLUSTER | "cluster111" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/devilinf/devil-it-applications/cms" |
| ENVIRONMENT | "development" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| GEOIP_AREA_CODE | "0" |
| GEOIP_CITY | "Vienna" |
| GEOIP_COUNTRY_CODE | "AT" |
| GEOIP_COUNTRY_NAME | "Austria" |
| GEOIP_DMA_CODE | "0" |
| GEOIP_LATITUDE | "48.143600" |
| GEOIP_LONGITUDE | "16.294100" |
| GEOIP_REGION | "09" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html, application/xhtml+xml, */*" |
| HTTP_ACCEPT_CHARSET | "windows-1252,utf-8;q=0.7,*;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-US" |
| HTTP_COOKIE | "a=1" |
| HTTP_FORWARDED | "for=46.105.192.34; proto=http; host=cms.devil-it-applications.fr" |
| HTTP_HOST | "cms.devil-it-applications.fr" |
| HTTP_REMOTE_IP | "86.107.21.89" |
| HTTP_REMOTE_PORT | "64115" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; +http://www.google.com/bot.html)" |
| HTTP_WAF_CLIENT_IP | "86.107.21.89" |
| HTTP_WAF_CLIENT_PORT | "64115" |
| HTTP_X_AE | "gzip" |
| HTTP_X_CDN_ANY_IP | "46.105.204.11" |
| HTTP_X_CDN_REQUEST_ID | "659874866" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "86.107.21.89" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "80" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "http" |
| HTTP_X_IPLB_UNIQUE_ID | "2E69C022:D7CE_D5BA2128:0050_69510094_1EDEE:039D" |
| HTTP_X_OVHREQUEST_ID | "733d38423a43fba73a850e4fa797efad" |
| HTTP_X_PREDICTOR | "1" |
| HTTP_X_REMOTE_IP | "46.105.192.34" |
| HTTP_X_REMOTE_PORT | "55246" |
| HTTP_X_REMOTE_PROTO | "http" |
| HTTP_X_SCHEME | "http" |
| HTTP_X_VARNISH | "659874867" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/public/" |
| REMOTE_ADDR | "86.107.21.89" |
| REMOTE_PORT | "29318" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1766916244 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1766916244.5203 |
| REQUEST_URI | "/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/devilinf/devil-it-applications/cms/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "http://cms.devil-it-applications.fr/" |
| SCRIPT_URL | "/" |
| SERVER_ADDR | "10.111.40.1" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@cms.devil-it-applications.fr" |
| SERVER_NAME | "cms.devil-it-applications.fr" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MAILER_DSN,DATABASE_URL,GOOGLE_RECAPTCHA_SITE_KEY,GOOGLE_RECAPTCHA_SECRET" |
| UNIQUE_ID | "aVEAlEEDgM-sAF8CaSjEMgAABiM" |
| USER | "devilinf" |
| argc | 0 |
| argv | [] |